• صفحه نخست
 • فارسی | English
  .:: اخبار و اطلاعیه ها ::.
  انتخاب واحد نیمسال دوم 95-96
  آموزش   /   1395/11/5

    بسمه تعالی

   

  به اطلاع کلیه دانشجویان گرامی می رساند که انتخاب واحد نیمسال دوم سال تحصیلی 96-95 صرفاً از روز دوشنبه مورخ  95/11/04 الی روز دوشنبه مورخ  95/11/11 از طریق سامانه آموزش انجام می شود. در این خصوص دانشجویان عزیز به موارد زیر دقت فرمایند (مطالعه دقیق کل متن زیر به دانشجویان مقاطع کاردانی، کارشناسی ناپیوسته و کارشناسی پیوسته اکیدا توصیه می شود):

   

  الف: زمان انتخاب واحد

  دانشجویان می توانند از روز دوشنبه مورخ 95/11/04 الی روز دوشنبه مورخ 95/11/11 جهت انتخاب واحد به سیستم مدیریت آموزشی (سما) مراجعه و انتخاب واحد نمایند.

   

  ب: حداکثر تعداد واحد قابل اخذ

  1- حداکثر تعداد واحد انتخابی برای دانشجویان عادی (کسانی که در ترم 951 معدل آنها 12 الی 17 بوده است) 20 واحد می باشد.

  2- حداکثر تعداد واحد انتخابی برای دانشجویان مشروط (کسانی که در ترم 951 معدل آنها کمتر از 12 بوده است) 14 واحد می باشد.

  3- حداکثر تعداد واحد انتخابی برای دانشجویان ممتاز (کسانی که در ترم 951 معدل بالاتر از 17 بوده است) 24 واحد می باشد.

  تبصره: دانشجویانی که حداکثر 24 واحد درسی (و نه 25 واحد یا بیشتر حتی با در نظر گرفتن معرفی به استاد) برای فارغ التحصیلی داشته باشند صرفنظر از معدل آنها در ترم  951 (حتی مشروط)، می توانند تمام واحدهای خود را اخذ نمایند. در این صورت رعایت پیش نیازی و هم نیازی نیز الزامی نیست.

  تذکر1: محدودیتهای فوق به صورت خودکار اعمال می شوند، بنابراین دانشجویان عزیز از مراجعه به آموزش در این خصوص اکیدا خودداری تمایند.

  تذکر2: در ترم جاری انتخاب واحد دستی به هیچ عنوان انجام نخواهد شد. لذا، دانشجویان جهت اخذ دروس با گروه های مدنظر می توانند در امر انتخاب واحد خود تعجیل کنند. ضمناً، به هیچ وجه گروه درسی دانشجو تغییر نخواهد کرد؛  تغییر گروه در زمان حذف و اضافه و در صورت وجود ظرفیت امکان پذیر خواهد بود.

  تذکر3: با وجودی که سیستم به صورت هوشمند از اخذ دروسی که پیش نیاز آنها گذرانده نشده جلوگیری می­ کند، در صورت اشتباه سیستمی، دانشجویان مسئول رعایت پیش نیاز و هم نیاز دروس اخذ شده هستند. لذا توصیه اکید می شود که دانشجویان به چارت درسی رشته خود در همین سایت مراجعه و با در نظر گرفتن دروس پاس شده و تقدم و تأخر آنها، عناوین درسی خود را جهت اخذ انتخاب نمایند.

   

  ج: موارد خاص که باید مد نظر قرار گیرد

  1: دانشجویانی که دو درس جهت معرفی به استاد دارند، می توانند از تاریخ 13 بهمن ماه به بعد به واحد کارشناس آموزشی گروه خود مراجعه کنند .

  2: دانشجویانی که در زمان تعیین شده اقدام به انتخاب واحد ننمایند، صرفا در زمان حذف و اضافه و به تعداد حداکثر 14 واحد درسی مجاز به انتخاب واحد خواهند بود. این دسته از دانشجویان مشمول تبصره بند ب این اطلاعیه نخواهند بود.

  3: دانشجویانی که در شرف فارغ التحصیلی هستند محدودیتی در انتخاب دروس کارآموزی و پروژه نخواهند داشت. دانشجویانی که درس کارآموزی را اخذ می­نمایند از تاریخ 96/01/30 جهت دریافت معرفینامه به کارشناس آموزشی گروه خود مراجعه کنند. دانشجویانی که درس پروژه را اخذ نموده اند از تاریخ 96/02/1 به یکی از اساتید معرفی شده از سوی مؤسسه مراجعه و موضوع پایان نامه خود را تعیین نمایند. این دانشجویان بایست فرم تکمیل شده تصویب عنوان پایان نامه را بعد از تکمیل حداکثر تا تاریخ 96/02/15 به کارشناس آموزشی گروه خود تحویل دهند. دانشجویان ترم 1، 2 و 3 اکیدا از انتخاب دروس کارآموزی و پروژه خودداری نمایند.

   

   

  د: مبلغ علی­الحساب شهریه پرداختی

  1- این مبلغ برای دانشجویان کاردانی، کارشناسی ناپیوسته و کارشناسی پیوسته 600 هزارتومان می­باشد که از طریق سیستم و به صورت اینترنتی قابل پرداخت است. ضمناً بدهی قبلی بایستی تسویه گردد.

  2- این مبلغ برای دانشجویان کارشناسی ارشد 900 هزار تومان می­باشد که از طریق سیستم و به صورت اینترنتی قابل پرداخت است. ضمناً بدهی قبلی بایستی تسویه گردد.

  تذکرمهم: دانشجویان درخصوص مسائل مالی و اشکالات احتمالی سیستم پرداخت صرفا به مدیریت اداری و مالی مراجعه کنند. 

   

                                                                     معاونت آموزش و تحصیلات تکمیلی موسسه

  افراد آنلاین : 143 | بازدید امروز : 1 | بازدید کل : 862128
  کلیه حقوق این سایت متعلق به موسسه آموزش عالی زاگرس می باشد
  طراحی و توسعه : تاق شیب سامانه پرداز